72 hodin česko-německy

Zpět na seznam akcí
72 hodin česko-německy
Datum 12.–15. 10. 2017
Typ akce Dobrovolnictví
Země Česko
Místo Kdekoli
Odpovědná osoba Daniela Wutz, Michaela Dryjová

72 hodin - to jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po páté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12. – 15. října 2017) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí.

Letos se tento projekt nově rozšíří i k našim sousedům - do Německa! Jedním ze stěžejních cílů našeho skvělého projektu jsou přece i dobrovolnické aktivity. A tak jsme se spojili s projektem 72 hodin, za kterým stojí Česká rada dětí a mládeže, a nabízíme všem zájemcům možnost vyrazit dobrovolničit do Německa, nebo naopak pozvat dobrovolníky z Německa k vám!

Další novinkou tohoto ročníku je také spolupráce s Národním památkovým ústavem, který uvítá dobrovolnickou pomoc na českých hradech a zámcích. Konkrétně můžeme jmenovat objekty Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži, Vila Stiassini, Trosky, Stekník, Jánský Vrch, Litice, Horšovský Týn, Kynžvart. Jedná se především o výpomoc s udržováním zeleně, cest, se sběrem drobného kamení, nátěrem laviček a pod. Odměnou pak dobrovolníkům budou speciální prohlídky či možnost přespání v objektu aj.

"Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času."

Využijte této jedinečné možnosti a přihlašte se!

Zpět na seznam akcí