O projektu

Přátelství bez hranic

je nový česko-německý projekt podpořený Evropskou unií z Cíle EÚS, který společně realizují Krajský kruh mládeže Horní Franky a Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem Plzeň. Cílem tohoto projektu je interkulturní propojení české a německé mládeže z oblastí Horní Franky, Karlovarský kraj a Plzeňský kraj.

Jak se mohu zapojit?

Máte německého partnera, se kterým plánujete společnou aktivitu a hledáte vhodný způsob financování? Nebo máte prostě chuť na česko-německou akci, ale vůbec netušíte, jak a s kým ji uskutečnit? Nebo chcete s Německem uspořádat setkání v rámci partnerství měst a obcí?

Podporujeme česko-německá setkání

  • finančně: převzetí nákladů na cestovné, stravné a ubytování pro skupiny, převzetí nákladů na doprovodný program
  • organizačně: spojení českého a německého partnera, kontakt na obec či spolek, jiné organizační otázky kolem uspořádání setkání
  • obsahově: podpora při vytváření programu k akci i během jejího průběhu
  • jazykově: tlumočník a jazykový prostředník

 

Hlavními aktivitami projektu jsou:

Společný projekt jako společenské pozdvižení

Podporujeme česko-německé dobrovolnické aktivity. V návaznosti na myšlenku akce 72 hodin podporujeme českou a německou mládež, která chce být aktivní v oblasti obecně prospěšných činností (např. vylepšení místí školky). Rádi zde pomůžeme s doprovodným programem.

Pozna(mena)t Německo

Podél česko-německé hranice je spoustu partnerských měst a obcí. Aby tato partnerství byla atraktivní i pro mládež, musí se myslet i na jejich prostor. My tento prostor podpoříme a rádi s vámi mládež do sousední země pozveme, např. k příležitosti tradičních oslav či jiných událostí, stejně tak k účasti na prázdninových programech partnerského města či partnerské obce a pomůžeme finančně, jazykově a organizačně.

Setkání Rozjet Neumíte?

Mnoho spolků a skupin mládeže se zajímá o partnerství s organizací v sousední zemi. Tato stávající partnerství chceme podpořit a zároveň podnítit k novým. Projekt umožňuje jedno- až třídenní setkání mládeže všelijakých obsahů a forem. Nezáleží na tom, jestli se orientujete na sport, hudbu, folklor nebo skauting – u nás jste správně.
Další možností zapojení je odborná praxe pracovníků s mládeží v sousední zemi.

Propojení snadno a rychle

Abychom podpořili česko-německá přátelství, nabízíme na našich webových stránkách uveřejnění nabídky partnerství, informování o aktivitách a plánovaných akcích. O všem informujeme také na našem Facebooku a Instagramu.

Kde se mohou setkání uskutečnit?

"Přátelství bez hranic" může podpořit setkání v hornofranckých okresech Bayreuth, Hof, Kronach, Kulmbach, Wunsiedel a v okresních městech Bayreuth a Hof a na české straně v Karlovarském a Plzeňském kraji.

Každý nápad je vítán. Jednoduše nás oslovte a společně již najdeme možnost zapojení!

Poptávkový formulář naleznete zde.